Став — громаді

Ні для кого не таємниця, що дозвілля, відпочинок людей на селі менш різноманітний, аніж у місті. Й одним із таких місць є водойма: річка, озеро чи ставок. Але й тут не без проблем, адже більшість ставків перебува­ють в оренді. Й тимчасові їхні власники, порушуючи чинне законодавство, забороняють селянам не те що ловити рибу, а й нерідко навіть напувати худобу та купатися.

Мешканці Комарова таке місце для відпочинку нині мають, але, за інформацією людей, на став, що у на­роді має назву «Зарослий», накинула оком така собі фірма «Карась».

Трохи історії. Жителі села 2000-го року власними силами зробили загату на заболоченій місцевості, відтак утворилася водойма, що стала місцем відпо­чинку. До неї було відновлено дорогу, встановле­но труби для зливання надлишкової води, по бере­гах вирізано сухі та висаджено молоді дерева, плесо зариблено коропом, білим амуром, товстолобом, щу­кою, пліткою; не забули й про раків.

Відтак люди мають змогу покупатися, відпочити на лоні природи, влітку й взимку порибалити. До того ж таким робом зберігається водний баланс витоків річки Воронки.

2012 року місцеві жителі письмово звернулися до де­путата Верховної Ради України Олексія Порошенка з про­ханням допомогти з оформленням документації на став, але й досі відповіді від свого обранця так і не отримали.

Інформація ж, що водойма на створення та облашту­вання котрої було потрачено чимало сил і коштів, може перейти в оренду іншим, зовсім стороннім людям, бук­вально сколихнула рибальську громадськість Комарова, а це понад 115 осіб. Днями вони вже втретє зібралися на березі плеса щоб поспілкуватися з цієї теми, знайти шляхи залишення водойми за простими трударя ми-селянами.

Аби зустрітися з людьми, відповісти на їх гострі запи­тання на збори завітали голова Вороновицької об’єднаної територіальної громади Олек­сандр Ковінько, комарівський староста Віктор Гиренко. Внаслідок доволі бурхливої дискусії було вирішено створити громадську орґанізацію яка би опікувалася заз­наченим питанням. За сприяння очільника громади Олек­сандра Ковінька та юриста ОТГ вивчити всі законодавчі дрібнички та виготовити документи для участі в аукціоні з оренди ставу (нині на генеральному плані він вказаний як заболо­чена місцевість).

Наразі сподіваємося що зусилля громади й влади бу­дуть успішними, й комарівчани і надалі матимуть змогу вільно відпочивати й рибалити.

Федір БЕЖНАР.

 

Джерело: газета «Подільська зоря»

ТОП новости

Вход